2021 Trofeu Marsa - Equip CNEM
Vela

Grans resultats del CNEM al XII Trofeu Marsà d’Optimist

Aquest cap de setmana s’ha disputat la XII edició del Trofeu Marsà d’Optimist, una regata que forma part del calendari tradicional de competicions que organitza el Club Nàutic El Masnou.

83 regatistes repartits en les tres categories, G1 (22), G2 (32 i G3 (29), van prendre la sortida el dissabte. Una jornada en què, amb un vent més o menys constant de 10 nusos van poder disputar 3 proves, en un circuit en què els regatistes de G1 i G2 van prendre la sortida junts mentre que, els participants de G3, van disputar un circuit més petit.

El diumenge, tot i esperar fins al darrer moment, no es va poder disputar cap prova per la manca de vent.

Els nostres regatistes van protagonitzar una gran competició, estan presents en tots els podis i ocupant les molt bones posicions en totes les categories.

Destacar la 1a posició de Dani Garcia i la 3a de Jana Rahola en G1, El 2n i 3r lloc de Max Stein i Pol David en G2 i el 2n lloc de Nil Gelabert en G3.

2021 Trofeu MArsa (1) - copia

2021 Trofeu MArsa (2) - copia

OPTIMIST G1

Podi Optimist G1:

1r DANI GARCIA (Club Nàutic El Masnou)

2n IZAN CODINACH (CN Sant Feliu de Guíxols)

3a JANA RAHOLA (Club Nàutic El Masnou)

Resultats Regatistes CNEM:

1 – Dani Garcia

3- Jana Rahola

4 – Pedro Sotomayor

5 – Roc Perez

6 – Anna Renteria

7 – Ona Garcia

8 – Guillem Dengra

11 – Arnau Marti

12 – Ines Sanz

13 – Martina Rahola

14 – Quim Serra

15 – Lucía Sotomayor

16 – Pol Carrion

19 – Bruno Garcia

20 – Alvaro Samon

21 – Guillermo Samon

Resultats Optimist G1: https://nauticmasnou.com/wp-content/uploads/2021/05/overall_OptimistG1.pdf

 

OPTIMIST G2:

Podi Optimist G2:

1r JOAN HADZI (CN El Balís)

2n MAX STEIN (Club Nàutic El Masnou)

3a POL DAVID (Club Nàutic El Masnou)

2021 Trofeu MArsa - Podi G2

Resultats Regatistes CNEM:

2 – Max Stein

3 – Pol David

10 – Adrià Carceller

11 – Aitana Noguera

16 – Daniela Garcia

17 – Ines Samon

19 – Tomas Alejendro Slevin

22 – Oriol Costabella

29 – Pau Casas

Resultats Optimist G2: https://nauticmasnou.com/wp-content/uploads/2021/05/overall_OptimistG2.pdf

 

OPTIMIST G3:

Podi Optimist G3:

1r ALBERT BARBA (CN Vilassar de Mar)

2n NIL GELABERT (Club Nàutic El Masnou)

3a VICTOR BARBA (CN Vilassar de Mar)

Resultats Regatistes CNEM:

2 – Nil Gelabert

6 – Oliver Moro

9 – Mikhail Ganshin

16 – Sofia Codina

17 – Santiago Hector Slevin

24 – Pablo Ivorra

25 – Aran Mestres

26 – Elena Rodriguez

Arlet Membrado

Andrej Delic

Viñet Marti

Resultats Optimist G3: https://nauticmasnou.com/wp-content/uploads/2021/05/overall_OptimistG3.pdf

2021 Trofeu MArsa - Equip G2 - copia

 

 

Related Posts