Vela

Gran èxit del CNEM a la Copa de España 2020 de la classe Europa

Daniel Cabré campió absolut de la Copa de España 2020 de la classe Europa i Eli Llargués 3a absoluta i  1a Femenina.

Grans resultats dels regatistes del Club Nàutic El Masnou en la Copa de España 2020 de la classe Europa que s’ha celebrat del 5 al 8 de desembre a les instal·lacions de la Base Nàutica del nostre Club.

Dani Cabré, del Club Nàutic El Masnou, s’ha proclamat campió absolut en una competició que ha dominat des de la primera jornada amb una gran regularitat i constància. Destacar també la impressionant progressió de la nostra regatista Eli Llargués que ha anat pujant a la classificació prova a prova fins a aconseguir la 3a posició en la classificació absoluta i 1a femenina.

En la primera jornada disputada el diumenge 6 els 60 regatistes que representaven els 12 clubs participants van patir un vent canviant i inestable d’entre 7 i 15 nusos, mentre que la segona jornada es va disputar amb un vent d’oest constant d’entre 10 i 14 nusos, que va propiciar unes regates molt ràpides.
Finalment en la darrera jornada de competició es van dur a terme les 3 proves previstes tot i haver de cancel·lar temporalment la segona prova per una baixada de vent.

 

Finalment el podi definitiu absolut de la Copa de España classe Europa 2020 ha quedat així:

1 Daniel Cabré (Club Nàutic El Masnou) placa RFEV

2 Isaac Vilà (Club Vela L’Estartit)

3 Eli Llargués (Club Nàutic El Masnou) placa RFEV i 1a femenina


Podi Masculí:

1 Daniel Cabré (Club Nàutic El Masnou) placa RFEV

2 Isaac Vilà (Club Vela L’Estartit)

3 Ramón Figueras (Club Vela Palamós)

 

Sub 18 Masculí:
1r Classificat: Daniel Cabré (Club Nàutic El Masnou)

 

Sub 20 Masculí:
Daniel Cabré (Club Nàutic El Masnou)
2 Ignacio Toronjo (Club Marítimo Punta Umbría)
3 Joan Noguera (Club Nàutic El Masnou)

 


Podi Femení:

1 Eli Llargués (Club Nàutic El Masnou) placa RFEV
2 Maria del Carmen Fernández  (Club Náutico Torrevieja)
3 Mónica Venhoven (Club Nàutic El Balís)

Sub 18 Femení:
1a Classificada: Emma Collins (Club Vela Palamós)

Sub 20 Femení:
1 Mónica Venhoven (Club Nàutic El Balís)
2 Nora Lasurt (Club Nàutic El Balís)
3 Helena Pruñonosa (Club Nàutic El Balís)

 

Resultats dels regatistes del Club Nàutic El Masnou:

1 Daniel Cabré (1r absolut, 1r masculí i 1r masculí sub 18 i sub 20)

3 Elisabet Llargués (1ª femenina)

10 Joan Noguera Pastor (3r masculí sub 20)

17 Pere Rentería Barber

18 Roger Tomás Sánchez

24 Arnau Sedeño

25 María De La Casa

28 Emma Cabré

31 Ariadna Blanco Gasch

32 Marina Casals Godayol

34 Judit Noguera Pastor

41 Aina Riera Maestre

42 Tomás Moltó Romero

43 Mònica Delgado Alis

44 Mònica Pla Peregrín

53 Mariano Gimeno

54 Rodrigo Peña Gracia

Classificació definitiva:
http://regatascnm.sailti.com/ca/default/races/race-resultsall/text/copa-espana-clase-europa-2020-ca/menuaction/index

Destacar la impecable execució dels protocols de control establerts per a la prevenció de la Covid-19 que s’han traduït en cap cas ni incidència durant tota la competició.

Moltes Gràcies i Felicitats a tots i totes!

Related Posts