Vela

Regata “PORT MASNOU” 7 i 8 de març 2020

Aquest cap de setmana del 7 i 8 de març vam celebrar a les instal·lacions del Club Nàutic El Masnou la “Regata Port Masnou”, una prova d’N2 de les classes Europa, 420, Laser Radial i Laser 4.7 que fou esponsoritzada per Port del Masnou i organitzada pel nostre Club.

A la competició hi van participar 132 embarcacions dividides entre les 4 classes participants. Durant tot el camp de setmana els participants van gaudir de molt bon temps però amb un vent molt variable que va impedir la celebració de totes les proves previstes.

L’entrega de premis es va dur a terme amb la presència del Sr. Ricard Plana, Regidor d’Esports de l’Ajuntament del Masnou, el Sr. Xavi Torres, President de la Federació Catalana de Vela, el Sr. Manel Freixa, President del Club Nàutic El Masnou, la Sra. Esther Gaviña, Gerent de Port del Masnou, el Sr. Miquel Llarguès, Vicecomodor del Club Nàutic El Masnou, El Sr. Jesús Tello, Secretari de la classe Europa a Catalunya i el Sr. Jaime Menescal Secretari de la classe Laser a Catalunya.

Destacar la col·laboració de Helly Hansen, Caldo Aneto y aigües Ocean52 que van oferir obsequis i avituallament a tots els participants.

Regata port masnou 7 i 8 de març 2020, Resultats:

 

Classe Laser 4.7 Absoluts:

1er ELBA MARTINEZ (cn salou)

2n BOSCO MAÑAS (cn el masnou)

3r GUILIO ZUNINO (cn vilanova)

Regatistes del Club Nàutic El Masnou

2 absolut BOSCO MAÑAS (1er sots 18 masculí)

 

 

Classe Laser radial Absoluts:

1a VIRGINIA GUILLERMO (cn garraf)

2n ARNAU GELPI (cn arenys de mar)

3a LAURA OLIVA (cn vilassar)

Regatistes del Club Nàutic El Masnou

5 GREGORIO DE URDANIBIA (3er sots 19 masculí)

8 FELIX PIÑOL (1er sots 21 masculí)

19 ALFREDO GENONI

23 ANGEL MAZORRA

33  NEREA CAMPOS

36 NACHO MARTORELL

 

Classe Europa Absoluts:

1er RICHARD CYRIL (frança)

2n RAMON FIGUERAS (cv palamos)

3er MATTES GALINDO (cn l’estartit)

Regatistes del Club Nàutic El Masnou

6 ROGER TOMAS (2n sots 18 i 2n sots 20 masculí)

13 DANIEL CABRÉ (3er sots 18 masculí)

15 MARIA DE LA CASA (1a sots 18 femenina)

16 JOAN FREIXA

18 EMMA CABRÉ (2a sots 18 femenina)

20 JOAN NOGUERA

22 ARNAU SEDEÑO

26 AINA RIERA

27 VICTORIA PRUÑONOSA

29 RODRIGO PEÑA

30 ARIADNA BLANCO

33 MARINA CASALS

37 MONICA PLA

 

Classe 420 Absoluts:

1ers SEBASTIAN RIQUELME/MIQUEL PEREZ (cn el balis)

2ns MIQUEL BAENA/LUCA VAZQUEZ (cn vilanova)

3rs PEDRO FERNANDEZ/ALEJANDRO DE MAQUA (cn el masnou)

Regatistes del Club Nàutic El Masnou

3 PEDRO FERNANDEZ / ALEJANDRO DE MAQUA (1ers sots 17 i 3ers sots 19)

5 JORDI VENTURA / FERRAN GONZALEZ

7 NESTOR I ROBERTO MOLINA

8 LLUC REVERTE / ALBERT VENTURA

11 DAVID MAS / MARIA LLABRES

16 ALEX MARTIN / JORDI CARBONELL

19 ONA I MAR RIGUAL

Related Posts

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *